Misja Fundacji Anima Et Animus

Misją Fundacji, zgodnie ze Statutem, jest udzielanie pomocy i wsparcia osobom chorym psychicznie oraz doświadczającym różnego rodzaju trudności w codziennym życiu.

Anima i Animus to uzupełniające się przeciwieństwa, dopełnienie, harmonijny rozwój. Tak też definiujemy naszą misję. Patrząc całościowo na każdego człowieka i społeczeństwo staramy się w swojej pracy znosić hamujące rozwój bariery, przełamywać stereotypy, pomagać i towarzyszyć w rozwijaniu osobowości.

Traktując spotkania pacjenta z psychologiem jako formę rozwoju osobistego i trudną pracę dla obu stron, jednocześnie zapraszamy do wspólnego przeżycia przygody, którą jest wyprawa w głąb samego siebie.

Uznając, tę oczywistą prawdę, że harmonijny rozwój osobowości jest niezbędny do zdrowego, długiego i szczęśliwego życia, z zaangażowaniem, uwagą, cierpliwością i wiarą w sukces, realizujemy naszą pasję pomocy potrzebującym.

Każdy człowiek ma w sobie ogromne możliwości rozwijania własnej osobowości,  jako fundacja staramy się uczestniczyć  w tym samorozwoju.

Za element naszej misji uznajemy również walkę ze stygmatyzacją osób chorych psychicznie.

Pragniemy wpływać na kształt świadomości społecznej, zmieniając negatywne odniesienia do chorych i skutków ich choroby.

Dla pacjenta

Przydatne informacje dla osób odwiedzających Fundację

ul. Solec 36 m. 1, 00-394 Warszawa

Plik .pdf do pobrania

Linia: 118, 127, 318; Przystanek: Aleja 3 Maja

Linia: 7, 9, 22, 24; Przystanek: Most Poniatowskiego

POTRZEBUJESZ WSPARCIA

PSYCHOLOGA LUB PSYCHIATRY?

Zadzwoń do nas tel. 736 677 222 lub wypełnij formularz kontaktowy.